طراحی دکوراسیون آشپزخانه

طراحی دکوراسیون آشپزخانه

در هنگام طراحی دکوراسیون آشپزخانه، موارد زیادی وجود دارد که باید به آن ها توجه کنید و گزینه های بسیاری که باید از میان شان انتخاب نمایید. انتخاب سبک و رنگ کابینت، سطح روی کانترها و لوازم خانگی عوامل بسیار مهمی هستند، زیرا چیدمان و عملکرد فضا را مشخص می کنند. اما توجه به جزییات کوچک تر نیز بسیار مهم و تأثیرگذار است، جزییاتی که شاید تاکنون به آن ها نیندیشیده باشید. چگونه می خواهید به اشیایی که در کابینت گوشه یا پشت قفسه بندی ها هستند، دسترسی داشته باشید؟ اگر آشپزخانه تان کوچک است، لوازم خانگی مثل ماشین ظرفشویی را می خواهید در کجا جای دهید؟

نور مناسب در آشپزخانه یکی از اصلی ترین نکته های طراحی دکوراسیون آشپزخانه می باشد. در آشپزخانه هایی که دارای پنجره هستند، می توانیم با انتخاب مناسب پرده از نور طبیعی استفاده کنیم و در آشپزخانه هایی که دارای پنجره نیستند می توانیم با به کارگیری از نورپردازی مناسب محیطی زیبا را به خانه بیاوریم . ما می توانیم از چهار نوع نورپردازی عمومی، مفید و کاربردی، دکوراتیو و منطقه ای در آشپزخانه بهره ببریم و نور مناسب را با به کارگیری از این نوع نورپردازی به خانه بیاوریم.
چون در آشپزخانه احتمال ریخته شدن آب و سایر مایعات زیاد می باشد. بایست کف پوشی را انتخاب کنیم که در مقابل نفوذ آب و دیگر مایعات مقاوم باشد. کف پوشی را انتخاب کنید که لیز نباشد.

رنگ یکی از مولفه های پراهمیت در طراحی دکوراسیون آشپزخانه‌ های امروزی می باشد بهره گیری از ترکیب رنگ های متنوع و ویژه می تواند ظاهر امروزی تری به فضای آشپزخانه ی شما ببخشد ترکیب یک رنگ ویژه به طور نمونه زرد با سفید ظاهری مدرن تر به فضای آشپزخانه ی شما می بخشد.

در عصر تکنولوژی هستیم و هر کجای خانه که قدم می گذاریم نیاز به حضور ابزار آن احساس می  شود، ابزارهایی اعم از موبایل، تبلت ها و … آشپزخانه های امروزی هم از هجوم تکنولوژی در امان نمانده اند و فضایی را در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به آن ها اختصاص داده اند.