طراحی دکوراسیون دفتر کار

طراحی دکوراسیون دفتر کار

بهتر است بدانید که ایجاد یک اتاق کار راحت و البته کاربردی در فضای خانه، بسیار راحت بوده و تنها کاری که لازم است شما انجام دهید این است که با کمک برنامه ریزی و تعیین یک هدف از پیش تعیین شده شروع به طراحی دکوراسیون دفتر کار خود نمایید. توصیه می کنیم برای اینکه بدانید چه می خواهید و چه کارهایی را باید انجام دهید، تا یک اتاق کار راحت و مناسب، داشته باشید، بهتر است به نکات مهم و اصولی که ارائه می دهیم، توجه داشته باشید.

از قابلیت‌های مهمی که یک اتاق کار باید برخوردار باشد، می‌توان نور کافی و متعادل را نام برد. همچنین این اتاق نباید در معرض نور شدید و مستقیم باشد. بهتر است در این شرایط پرده‌های مناسبی تهیه کنید که بتوانند میزان نور را کنترل کنند.
برای اولین گام در طراحی دکوراسیون دفتر کار باید فضای مورد نیازتان را محاسبه کنید. برای مثال سطوح کافی برای قرار دادن وسایل کار و حتی آنچه که مایلید در حین کار در دسترستان باشد.
رایانه یکی از وسایلی است که معمولا در فهرست لوازم ضروری قرار دارد. شما باید سعی کنید فضای مناسبی را از نظر نور مناسب و قرار دادن لوازم جانبی رایانه در نظر بگیرید.
از دیگر نکات در طراحی دکوراسیون دفتر کار نظم و ترتیب دفتر کار می باشد. آشفتگی محیط اطراف به آشفتگی ذهنی می‌انجامد و برعکس، هر چه محیط اطراف مرتب‌تر باشد راحت‌تر می‌توانید ذهنتان را مرتب کنید. از قفسه‌ها به مقدار زیاد استفاده کنید و وسایلتان را سازماندهی کنید.

رنگ‌های اطرافمان در درک ما از اطرافمان و احساساتی که تجربه می‌کنیم بسیار موثرند، همچنین موجب واکنش‌های جسمی و حسی مختلف می‌شوند. به همین دلیل انتخاب رنگ مناسب در فضاهای مختلف بسیار مهم است. رنگ دیوار‌ها، کف و مبلمان و نسبت آن‌ها با هم در مجموع حس ما نسبت به محیط اطرافمان را مشخص می‌کند. در طراحی دکوراسیون دفترکار به کار گرفتن رنگ‌های سفید و آبی یا ترکیبی از آن‌ها توصیه می‌شود. رنگ سفید محیط را بزرگ‌تر و فراختر نشان می‌دهد.