اجرای دکوراسیون مغازه

اجرای دکوراسیون مغازه

طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه شیک و ایده‌آل نقش مهم و به‎سزایی در جذب مشتری دارد. برای داشتن بهترین و مناسب‌ترین دکوراسیون مغازه رعایت نکات مهم و کاربردی و همچنین مشاهده مدل‌های متنوع و زیبای دکوراسیون‌ های مختلف برای انواع مغازه‌ها، می‌تواند ایده جالب و قابل توجهی باشد. در این بخش ضمن معرفی دکوراسیون‌ های شیک و جدید انواع مغازه، راهکارهایی برای داشتن بهترین انتخاب را نیز مورد برسی قرار می‌دهیم.
اولین نکته برای طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه توجه به نوع محصولات و همچنین متراژ فروشگاه مورد نظر است که اهمیت فوق‌العاده‌ای در نوع طراحی مغازه دارد. دومین نکته در طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه این است که باید توجه کنید که دکوراسیون مغازه شامل دو بخش مجزا دکوراسیون داخلی و ویترین مغازه است که باید هر یک را با برنامه‌ریزی و همچنین به‎کارگیری نکات مهم دکوراسیون طراحی کرد. در دکوراسیون مغازه یکی از مهم ترین عوامل ویترین مغازه است. ویترین مغازه باید طوری باشد که مشتری را به داخل مغازه فرا بخواند. باید سعی شود که بهترین جنس ها در ویترین مغازه قرار بگیرند. این نکته را در طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه باید مد نظر داشت که ویترین نباید بیش از حد شلوغ باشد و لازم نیست که تمام فضای موجود در آن پر از اجناس مختلف باشد. زیرا این موضوع باعث سردرگمی مشتری می شود. در مورد نور ویترین باید دقت شود که بیش از حد زیاد نباشد زیرا اثر منفی آن به نسبت اثر مثبت آن بیشتر خواهد بود.

هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه باید به منطقه ای که در آن قرار دارد توجه کرد.  برای مثال وقتی که مغازه در منطقه ای با سطح پایین اقتصادی قرار داشته باشد اگر دکوراسیون مغازه بسیار شیک و مجلل باشد مشتری جرات ورود به داخل مغازه را نخواهد یافت. دلیل آن هم این است که به نظرش اجناس موجود در این مغازه برای او بسیار گران هستند که شاید در واقع اینطور نباشد.

در طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه میزان نور اهمیت دارد. مغازه ای که نور کمی دارد و تاریک است برای مشتری احساس ناامنی را تداعی می کند.

نکته ی بعدی در طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه مسیر رفت و آمد مشتری ها است. مسیر رفت و آمد مشتری باید به نحوی باشد که مشتری به راحتی بدون هیچ گونه مزاحمتی در آن رفت و آمد کند.